Lielie Lasīšanas svētki 2021

2022. gada 19. March

Piektdien 18. martā no plkst. 14.00 līdz 16.00 tiešsaistē norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” svinīgais noslēguma pasākumu – “Lielie lasīšanas svētki”.

Vēlamies izcelt, ka 2021. gadā programmas 9+ vecumgrupas visaugstāk vērtētā grāmata ir ukraiņu rakstnieces Halinas Vdovičenko grāmata “36 un 6 kaķi”. No ukraiņu valodas grāmatu tulkojis Māris Salējs, un vairāk nekā 800 bērni grāmatai devuši godpilno 1. vietu, izdevējs – “Latvijas Mediji”. Grāmatu lasīšanas maratonu noslēguma pasākums šogad veltīts karā bojā gājušajiem Ukrainas bērniem. Pasākuma tiešraide būs skatāma LNB YouTube lapā, LNB un portāla LSM.lv sadaļas “Bērnistaba” Facebook lapās, kā arī LNB mājaslapā.

Ukraiņu rakstniece Halina Vdovičenko ir atsūtījusi latviešu lasītājiem savu videosveicienu, kurā saka: “Dārgā Latvija, dārgie Latvijas cilvēki, sveicinu jūs! Es esmu Halina Vdovičenko, grāmatas “36 un 6 kaķi” autore, un, pirmkārt, es gribu jums pateikties par atbalstu manai tautai cīņā par neatkarību! Mēs to jūtam un esam jums ļoti pateicīgi. Otrkārt, es esmu ļoti priecīga par to, ka mazie lasītāji šo bērnu grāmatiņu ir tik silti uzņēmuši, un ka viņiem tās varoņi ir iepatikušies. Es pateikšu, kādēļ šie varoņi patīk man. Pirmkārt, tādēļ, ka jebkurā sarežģītā situācijā viņi apvienojas un vienmēr atrod izeju. Un vienmēr iziet no tās kā uzvarētāji. [..] es šobrīd nesaku uz redzēšanos, bet saku – uz jaunu tikšanos! Slava Ukrainai!” “Ziņas no kara plosītās zemes liek ar dziļām sāpēm dvēselē domāt par Krievijas agresora uzsāktā bezjēdzīgā kara nevainīgajiem upuriem, tiem tūkstošiem, kuri zaudējuši savas dzīvības un miljoniem, kuri aizklīduši bēgļu gaitās prom no savas dzimtenes, mīļajām mājām, kopā ar šausmām un ciešanām sirdīs. Lai katra mūsu izlasītā grāmata palīdz ar līdzjūtību, draudzību un atbalstu, mīlestību un izpratni un ir kā veltījums Ukrainai un tās uzvarai!” – saka LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

2021. gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekciju veidoja 28 grāmatas no 8 izdevniecībām. Jau šobrīd varam atklāt, ka visaugstāk vērtēto 15 grāmatu skaitā ir septiņi oriģinālliteratūras izdevumi, pārstāvot pieredzējušus rakstniekus un gados jaunus autorus un pat debitantus. Lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” uzdevums ir palīdzēt satikties grāmatām un to lasītājiem, nodrošināt piekļuvi nesen izdotām grāmatām un ar pozitīviem stimuliem rosināt lasītāju kopienas veidošanos un komunicēšanu kā Latvijā 788 bibliotēkās un skolās, tā arī 71 latviešu diasporas centrā 30 pasaules valstīs – tādi bijuši aptvēruma rādītāji 2021. gadā. Kopumā programmā iesaistījās 859 institūcijas, rados labvēlīgus apstākļus lasīšanai un sarunām par grāmatām. 15 500 lasītāji vecumā no 5 gadiem līdz pat sirmam vecumam sniedza arī rakstisku vērtējumu par izlasīto, grāmatu vērtējumus jau saņēmuši autori. “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” īstenošanu un “Lielo lasīšanas svētku” norisi atbalsta LR Kultūras ministrija, pagājušajā gadā skolu iesaisti finansēja Valsts izglītības satura centrs Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros. Satura pilnveidošanu un organizatorisko darbu veic LNB kopā ar reģionālajām bibliotēkām un citiem atbalstītājiem.

LATVIJAS NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA http://www.lnb.lv/
Twitter: https://twitter.com/LNB_lv
Facebook: https://www.facebook.com/lnb.lv
Instagram: https://www.instagram.com/lnblv

Komentāri

Atlikuši 1000 simboli