Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016

Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” turpinās jau sešpadsmito gadu. Tradicionāli vasaras brīvlaiks ir aktīvākais lasīšanas periods, tādēļ aicinām žūrijas dalībniekus iepazīties ar aktualitātēm.

Šogad programmā dalību pieteikušas 700 Latvijas bibliotēkas un 52 latviešu diasporas centri: 

Latvijas bibliotēku karte

Visaktīvākās ir bijušas publiskās bibliotēkas, tām seko sākumskolu, pamatskolu, vidusskolu, ģimnāziju, internātskolu, profesionālo skolu bibliotēkas.

Aktīvāki kā citus gadus ir bijuši latviešu diasporas centri (52).

Aplūkojot “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” Latvijas karti, secinām, ka pēc ģeogrāfiskās atrašanās vietas vistālāk uz Rietumiem bērnus lasīšanā iesaista Liepājas Centra sākumskolas bibliotēka, vistālāk Austrumos “Bērnu žūrijā” darbojas Zaļesjes pagasta bibliotēka, savukārt Ziemeļos - Vilpulkas pagasta bibliotēka, bet Dienvidos - Silenes pamatskolas bibliotēka.

Šogad izvēlētā grāmatu kolekcija sola daudz aizraujošus un interesantus brīžus kopā ar stāstu varoņiem. Kā jauninājums, informatīvajos bukletos ir iekļauti dažādi jautājumi, kuri rosinās iedziļināties un pārrunāt lasīto.

Aicinām visus iesaistīties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas plakātā apskatāma jaunā 2016.gada kolekcija.

No 20.jūlija jau ir pieejama elektroniskā anketa, lai novērtētu izlasīto.

 

Papildus informāciju sniegs bibliotekāri. 

Komentāri

marsela

Datums: 2016. gada 22. novembris

marsela.com

Redaktors

Datums: 2016. gada 23. novembris

Labdien, Marsela! Vai bija kas jautājams par šī gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju? Mēs ar prieku atbildēsim :).

Diāna Auziņa

Datums: 2016. gada 30. novembris

Vēlējos sameklēt elektronisko pieteikšanās anketu uz 15.12.16. pasākumu, bet neatradu, kur ir tā elektroniskā pieteikšanās anketa. Tāpēc piesaku sevi te - Diāna Auziņa

Redaktors

Datums: 2016. gada 30. novembris

Paldies, Diāna, ka aktīvi visam sekojat līdzi. Pieteikšanās anketa semināram vēl nav publicēta, bet tā šīs nedēļas laikā tiks izsūtīta pa e-pastu.